Kanka Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trafik canavarı ambulans!

Trafik canavarı ambulans! Empty Trafik canavarı ambulans!

Mesaj  WoLySaW Paz Eyl. 07, 2008 1:06 am

İstanbul'da dün gece bakımdan dönen ambulans dehşeti yaşandı. Rutin kontrolleri tamamlandıktan sonra servis tamircisi R.G tarafından Bakırköy'deki İstanbul 112 Merkezine götürülen ambulans, Yenibosna Dereyolu'nda aşırı hız sonucu Teravih Namazı'na giden 84 yaşındaki Mustafa İnci'ye çarptı.

Trafik canavarı ambulans! Ambulans4

Yaşlı adam kazadan sonra kendisine çarpan ambulansla önce Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sonra da Özel Güngören Hastanesi'ne kaldırıldı. Fakat tüm müdahaleler rağmen yaşamını yitirdi. Görgü tanıkları ambulansın sanki içinde hasta varmış gibi lambalarını yaktığını ve aşırı hız yaptığını söyledi. İstanbul 112 Başhekimi Metin Arslan, ambulansı kullanan kişinin kendi personelleri olmadığını ifade ederek, boş ambulansın ışıklarını yakamayacağını anlattı. İnci'nin oğlu Murat İnci ise şoförü suçladı. ''Olay yerindeki vatandaşlar babamın çarpmanın etkisiyle 6 metre uzağa fırladığını söylüyor. Ara bir yolda nasıl bu kadar hızlı gidebilirler.'' açıklamasını yaptı.

Söz konusu olay önceki gün akşam saatlerinde meydana geldi. Mustafa İnci iftarını yaptıktan sonra Teravih Namazı'nı kılmak için Yenibosna Dereyolu'nda karşıdan karşıya geçmeye hazırlandı. Bu sırada rutin bakımdan gelen ve R.G isimli tamirci tarafından kullanılan ambulans yaşlı adama hızlı bir şekilde çarptı. Etraftaki vatandaşlar yaşlı adamın yardımına koştu. İlk başta ambulansın içinde hasta olduğu ve bu yüzden hız yaptığı gerekçesiyle tepki göstermeyen vatandaş, ambulansı açtıklarından farklı bir manzarayla karşılaştı. Ambulansın içi boştu. Bunun üzerine vatandaşlar şoföre tepki gösterdi. Yaşlı adam ilk önce Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sonra da Özel Güngören Hastanesi'ne kaldırıldı. Fakat bütün gece süren müdahalelere rağmen Mustafa İnci kurtarılamadı.

Kazaya şahit olan Beyhan Aydın, ambulansın oldukça hızlı geldiğini ve sirenlerinin yanık olduğunu söyledi. Aydın kaza anında yaşananları, "Ambulans şoförü durdu ben de adama dedim ki, 'araçtaki diğer hastanın yanına koyalım götürelim' dedim. Bunun üzerine panikledi ve 'Allah ben yandım' dedi. Sonra arkayı açtı ve baktım araçta hiçbir hasta yoktu. Ben de adama sordum 'Hasta yok araçta da bu kadar hız neden yapıyorsun?' dedim" ifadeleriyle anlattı. Şenol Kamburoğlu isimli bir başka görgü tanığı da ambulansın çok hızlı gittiğini ve yaşlı adama çarpmasıyla 6-7 metre uzağa fırlattığını dile getirdi.

İnci'nin oğlu Murat İnci, babasının o yaşına rağmen teravihe gitmek için çaba gösterdiğini fakat dikkatsiz bir şoförün yüzünden hayatını kaybettiğini anlatıyor. Görgü tanıklarının ambulansın çok süratli geldiğini söylediğini aktaran İnci, ''Babam sabaha kadar dayanabildi. İki hastaneye götürdük. Uzun süre boş yoğun bakım yatağı aradık. En sonunda Özel Güngören Hastanesi'nde yoğun bakım yatağının boş olduğunu öğrendik. Buraya getirdik. Yaşam mücadelesini sabaha kadar verdi. Sabah saatlerinde 09:30 hayatını kaybetti.'' diyor.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü 112 Başhekimi Metin Arslan, söz konusu kazayı kendi şoförlerinin gerçekleştirmediğini belirterek; ''Aracımız bakımdaydı. Bakım yerinde görevli olan bir kişi aracı getirirken bu kaza olmuş. Bizim personelimiz değil. Arkadaşlar araştırıyor. Ehliyeti olmadığı konusu da asılsız.'' şeklinde konuşuyor.

Öte yandan Mustafa İnci'ye çarpan R.G'nin alkolsüz olduğu ve 75. Yıl Polis Karakolu'nda savcılığa çıkma için beklediği öğrenildi
WoLySaW
WoLySaW
Admin